Oda Ara

Likya Yolunda Yürüyüş

Great Views

Trekking, Fethiye'nin zengin florasını tanımak isteyenler için önerilen en iyi aktivitelerden biri. Antik dönemlerde, Likya kentlerini birbirine bağlayan patikalar zinciri, "Likya Yolu" olarak adlandırılıyor. 
"Likya Yürüyüş Yolu" nun başlangıç noktası Ovacık Köyünde Babadağ'ın eteği.

Bu etkinlik için yalnızca standart yürüyüş malzemesine ihtiyacınız olacak. Her 100 metrede bir
karşılaşacağınız yön levhalarını izleyerek yürüyüşünüzle ilgili gerekli bilgileri edineceksiniz. Yolunuz
üzerindeki küçük dağ köylerine uğrayacak, sıcak ve dost insanlarla ve onların yarı - göçebe yaşantılarıyla tanışacaksınız.

Fethiye ile Kaş arasında ve hatta Antalya'ya kadar uzatabileceğiniz yürüyüş, Likya Yolu'nun birinci bölümünü oluşturuyor. Faralya (Uzunyurt) Köyü, Dodurga, Pınara - Letoon - Xanthos antik kentleri ve Patara bu bölümün uğrak yerleri arasında. Fethiye - Marmaris yönündeki ikinci bölüm ise, Dalyan'ın ünlü kaplumbağa plajına da ziyaret olanağı sağlıyor. Likya Yolunun muhteşem doğal ortamında yapacağınız yürüyüş yaşamınıza büyük renk katacak.

1994 yılında ilk yatırımı olan 4 yıldızlı Orka Club ile Turizm sektörüne giriş yapan Orka Oteller Grubu, misafirlerinde oluşan memnuniyet doğrultusunda artan talepleri karşılamak için yatırımlarını arttırarak, misafirlere villalarda ve apartlarda konaklama imkanı ve konaklayan misafirlere çeşitli hizmetlerin sunumu gibi bölgede farklı hizmet alanı oluşturmuştur.

İletişim Bilgileri

Designed by Karakedi Web Tasarım © 2016. All Rights Reserved.